Přihláška na akci

Datum: 9. - 19.8.2019
Místo: Madeira

Madeira „Ostrov věčného jara“ Poznání + Turistika
Cena 7750,-Kč + 200 Euro zahrnuje ubytování v hotelu se snídaní, dopravu z letiště do hotelu a z hotelu na letiště, společnou dopravu po ostrově.
Cena nezahrnuje letenku
pořádá: www.klubpoutniku.cz

Popis akce:
Portugalsko – Madeira
9. - 19.8.2019
Cena 7750,-Kč + 200 Euro + letenka

Madeira „Ostrov věčného jara“, je portugalský ostrov vulkanického původu ležící v Atlantickém oceánu asi 580 km západně od pobřeží Maroka a 980 km jihozápadně od Lisabonu. Na Madeiře žije cca 250 000 stálých obyvatel, z toho 100 000 obyvatel v hlavním městě Funchal. Najdeme zde divoké mořské útesy, terasovitá políčka na horských svazích, ale i subtropické zahrady s orchidejemi. Celým ostrovem procházejí „levady“ – zavlažovací kanály. Délka levád je cca 2700 km, vedou z hor k pobřeží a z údolí do údolí  procházejí horskými tunely, jejichž délka je cca 50 km. Každý den budeme vyrážet nalehko na půl až celodenní výlety po levadách nebo horských cestách, občas i za poznáním a historií. Levády nás dovedou kolem vodopádů a jezírek na místa s krásnými výhledy, do skalního amfiteátru 25 Fontes či zeleného kráteru Caldeirao Verde. Navštívíme městečko Porto Moniz známé pobřežními vulkanickými jezírky. Budeme se pohybovat také horským terénem, zdoláme vrchol Pico Grande i nejvyšší vrchol Madeiry Pico Ruivo 1862 m. Vydáme se i na poloostrov Sao Lourenco, který je svými bizarními skalními útvary a téměř holým povrchem bez vegetace zcela odlišný od zbytku Madeiry.

UBYTOVÁNÍ – Funchal - Hotel Monte Verde 3*
Hotel se nachází v jedné z bočních uliček. Pokoje jsou vybaveny se dvěma samostatnými postelemi nebo dvojlůžkem, sociálním zařízením, balkonem, kabelovou televizí, telefonem, vysoušečem vlasů, bezpečnostní schránkou za poplatek a klimatizací.
STRAVOVÁNÍ
Snídaně formou kontinentálního bufetu. Kontinentální bufet znamená, že každý den budete mít na výběr stejné potraviny –  pečivo, máslo, sýr, paštika, uzeniny, džem, čaj apod.

Cena 7750,-Kč + 200 Euro zahrnuje: ubytování v hotelu se snídaní, dopravu z letiště do hotelu a z hotelu na letiště, společnou dopravu po ostrově.
Cena nezahrnuje: letenku, pojištění léčebných výloh, fakultativní výlety a vstupy.

Jméno:*
Příjmení:*
Telefon:*
Adresa:*
E-mail:*
Poznámka:
 
*) povinná položka